Programma

2024 – 1e helft

  • 24 juni – bestuursoverdracht
  • 17 juni – Muziekavond
  • 10 juni – Presentatie Hans over Diplomatie, Van Ginkel in de 18e eeuw
  • 3 juni – Presentatie gastsprekers Maaike Werner en Bob Hartog over
                    Rotterdam de boer op
  • 27 mei – Filmquiz
  • 20 mei – 2e Pinksterdag – geen bijeenkomst
  • 13 mei – Presentatie gastspreker over het Buurtlab
  • 6 mei – werkbezoek
  • 29 april – Presentatie Jaap  over waterstof
  • 22 april – Tafeltje van 6
  • 15 april – Presentatie gastspreker Sarah Olierook over drugs in de haven
  • 8 april – Presentatie gastspreker Peter Karstel over PUM ( Stichting Uitzending
                      Managers)
  • 1 april – 2e Paasdag – geen bijeenkomst
  • 25 maart – Sollicitatieproject op het kantoor van Jaap
  • 18 maart – Presentatie gastspreker Helene de Bruin over haar reportage,
                            een dag meelopen met de opvang van Oekraïners in Zandvoort
  • 11 maart – Presentatie gastspreker Olivier Olmer over de betekenis van water
  • 4 maart – Levensbericht van Judith van Bossum
  • 26 februari – Presentatie van gastspreker Martijn Groeneveld over Porthos,
                                 het CO2 afvang- en opslagproject
  • 24 februari – Werken in het Kralingse bos
  • 19 februari – Presentatie van gastspreker Anton Slotboom, auteur en journalist
  • 12 februari – Presentatie van gastspreker Rob Schmidt over Smart City
  • 5 februari – Presentatie van gastspreker Albert van Dorsen over de supertelescoop
  • 29 januari – Presentatie van gastspreker Mary Jansen van Raay over geestverruimende
                               middelen
  • 22 januari – Presentatie van gastspreker Elseline Fischer over Youth Rotary
  • 15 januari – Presentatie van gastspreker Jaap Kooiman over spionage voor Rusland
  • 8 januari – Nieuwjaarsborrel

2023 – 2e helft

  • 25 december – Tussen Kunst en Kitch
  • 16 december –  ntb
  • 9 december – Kerstdiner
  • 4 december – Sinterklaas Pub Quiz
  • 27 november – werkbezoek Voedselbank met spreker Erik Jan Teunissen
  • 20 november – Alexanderdebat
  • 13 november – Tafeltje van 6
  • 6 november – Presentatie van gastspreker Marloes Louz, tentoonstellingsmaker van
                                  het Nationaal Archief
  • 23 oktober –   Presentatie van gastspreker Sarah Olierook over Drugsperikelen
                                  in de Rotterdamse haven
  • 16 oktober –    Presentatie van gastspreker Mary Olman over Kledingbank Rotterdam
  • 9 oktober –   Huishoudelijke vergadering
  • 2 oktober –   Bezoek aan de Giovanni van Bronkhorst Foundation
  • 25 september – Presentatie van gastspreker Ton van Osch over IND,
                                       Binnenlandse Zaken
  • 18 september – Medische reflectie, beroepspraatje van Ruud Schouten
  • 11 september – Presentatie van gastspreker Vincent in ’t Veld,
                                     over ‘Verduurzaming in datacentrers’
  • 4 september – Presentatie nieuw project en nieuw programma
  •  26 augustus – Start BBQ, opening nieuwe seizoen

2023 1e helft

  • 9 januari   –  Presentatie programma eerste helft 2023 
  • 16 januari –  Presentatie van gastspreker Robert Wever over de Rotterdamse Schaatsban
  • 23 januari – Presentatie van gastspreker Lucas Vroom over de ontwikkeling van de Rijnhaven 
  • 30 januari – Presentatie van gastspreker Mohammed Benzakoer – schrijver
  • 6 februari – Presentatie van gastspreker Prof. Cees van Halem – econometrist en theoloog 
  • 13 februari – Lustrumbijeenkomst – Viering Dies Natalis in het Keilepand
    1997 – 2022: 25 jaar Rotaryclub Rotterdam Alexander! 
  • 20 februari  – Presentatie Carin:  Rotary Challenge: Reis naar Gambia 
  • 27 februari –  Presentatie gastspreker: Promovendus Ryan Bilar: Muziek als therapie 
  • 6 maart – Presentatie van gastspreker Willem Westerik onder andere over vader Co 
  • 11 maart  – Werken in het Kralingse bos
  • 13 maart – Levensbericht van Andries 
  • 20 maart – Avondje van zes
  • 27 maart – Presentatie van gastspreker Floris de Groot over Aqua mossel 
  • 3 april  – Sollicitatieproject bij het kantoor van Jaap
  • 17 april   – Alexander debat
  • 24 april – Presentatie van gastspreker Laura de Gruijter: Waarde toevoegen in West Afrika via duurzame handel in Sheanoten
  • 8 mei – Presentatie van Wim: Piet Hein en de Zilvervloot , hoe zat dat ook al weer?
  • 15 mei – Beroepspraatje Alexander 
  • 22 mei – Muziekavond bij Marie-Louise
  • 5 juni – Presentatie van gastspreker Vincent in  ’t Veld over verduurzaming  in datacenters
  • 12 juni – Beroepspraatje Andjela
  • 16-18 juni – Lustrumweekend Noord Limburg
  • 26 juni – ALV en bestuursoverdracht

2022 – 2e helft

  • 29 augustus – Kick off programma 2022-2023 
  • 5 september –  Presentatie van gastspreker Rob Franken, het succes van ASML
  • 12  september – Presentatie van gastspreker Anne-Mercedes Langhorst over Tuschinski
  • 24 september – 1e lustrumactiviteit, 25 jaar RCRA, zilveruitje in Zilverstad Schoonhoven
  • 10 oktober – Levensbericht Jaap
  • 17 oktober – Werkbezoek bij Porsche Centrum Rotterdam 
  • 24 oktober- ALV
  • 7 november  – Alexander debat
  • 21 november  – Werkbezoek Laurenskerk Rotterdam
  • 5 december – Sinterklaasavond, pub quiz
  • 10 december  –Eindejaars-, Kerst- en Lustrumfeest in “Dudok in het Park”

    2022 – 1e helft

    • 24 januari – Online kookles / culinaire activiteit – zoom meeting
    • 7 februari – Werkbezoek aan Stichting Jarige Job
    • 14 februari – Presentatie van gastspreker Nicole Borkens, gemeente Rotterdam
    • 21 februari – Presentatie van gastspreker Xander Japin van het Havenbedrijf Rotterdam
    • 28 februari – Avondje van zes
    • 7 maart – ALV
    • 14 maart – Sollicitatie project
    • 28 maart – Presentatie van gastspreker Marnix Kluiters, Ecosofie
    • 2 mei   – Presentatie wat deed Andries in de oorlog?
    • 9 mei  – Cultuurdag  (Depot)
    • 16 mei – Beroepspraatje Eveline
    • 23 mei   – Muziekavond bij Marie-Louise
    • 13 juni  – Wijnproeverij
    • 20 juni – Presentatie van Andjela over Belgrado
    • 27 juni  – ALV en bestuurswissel

    2021 2e helft

    • 13 september   –  Presentatie van gastspreker Pascal van Wersch, manager Pathe Rotterdam Schouwburgplein over bioscopen (in coronatijd)
    • 20 september  – Presentatie over Stichting X-Ray. Ons Rotarylid Carin gaat rijden naar Gambia om op deze manier bij te dragen aan X-Ray rontgen apparaat voor een ziekenhuis in Gambia
    • 27 september – Commissies Rotaryclub Rotterdam Alexander betrekken leden
    • 4 oktober – Presentatie van gastspreker Marnix Kluiters over het project Ecosofie
    • 11 oktober – Presentatie van gastspreker Siemen Cox van RotterZwam, dat in het voormalig tropisch zwembad Tropicana oesterzwammen kweekt op koffiedik
    • 18 oktober – Levensbericht – korte presentatie door een van de eigen leden
    • 25 oktober – Presentatie van een verzorger van Blijdorps bekendste gorilla Bokito
    • 1 november – Kunst en kitch uit eigen huis
    • 8 november – Avondje van zes
    • 15 november – Presentatie van gastspreker Erik van Prooijen, verslaggever van ‘Eén Vandaag’
    • 22 november – ‘Waar staan we’
    • 29 november – geen bijeenkomst (5e maandag van de maand)
    • 6 december – Sinterklaas
    • 12 december – Presentatie van gastspreker Vincent over duurzamere data centers
    • 18 december – Kerstdiner
    • 20 en 27 december – geen bijeenkomst

    2021 1e helft

    • 4 januari –  Nieuwjaarsborrel (digitaal, ivm Corona maatregelen) 
    • 18 januari – Debat medische ethiek onder leiding van Monique Lander en Marie-Louise Oosterloo
    • 30 januari – Dialoog over clubactiviteiten o.l.v. Renske Oldenboom, lid van de commissie vocational services van ons district
    • 15 februari – Presentatie van gastspreker Niels Jansen, managin partner van Eurekon inzake het analyseren van data over COVID19
    • 27 februari: Kralingse bos project. Ochtend klussen in het Kralingse bos

    2020 – 2e helft

    • 6 juli – Bestuurswissel
    • 13 juli tot en met 17 augustus – Zomerprogramma
    • 22 augustus – Start van het nieuwe jaar, met gezellige BBQ
    • 31 augustus – Kick-off programma 2020-2021
    • 7 september – Bezoek gouverneur
    • 14 september – Brigitte van der Klauw over advocaat en ethiek
    • 21 september – Gastspreker Hanny de Kruijff, directeur Samen010
    • 28 september – Apeskool, gastspreker over Bokito. Bijeenkomst met aspirant leden
    • 5 oktober – 2 personen van Rotaract over hun project Gin
    • 12 oktober – Thema-presentatie
    • 19 oktober – Programma nader in te vullen
    • 26 oktober – Gastspreker Mia Zinschitz
    • 2 november – Martine Dekker en Andries Ponsteen: de statuten en het huishoudelijk reglement
    • 9 november – Gastspreker Erik van Prooyen
    • 16 november – Pasfoto Ariana Michieli
    • 21 november – Bollen planten bij Sonnenborg
    • 23 november – Pubquiz
    • 30 november – Geen bijeenkomst
    • 7 december – ALV
    • 12 december – Kerstdiner
    • 14 december – Kerstverhaal door Bert
    • 21 december – geen bijeenkomst